Search
Close this search box.

NIMEKS ORGANIC

KURU MEYVE VE KURU YEMİŞ İHRACATÇISI

Yetiştirme, işleme, paketlemeden ihracata her şey
Nimeks çatısı altında.

aşağı kaydırmak için

35 Yılı Aşkın
Mükemmel Deneyim .

Nimeks olarak 35 yılı aşkın bir süredir bu sektörde olmamız nedeniyle, ürünlerimizin yetiştirilmesi, işlenmesi ve ihracatı konusunda geniş bir deneyime sahibiz. Bu dünyada yalnız yaşamadığımızı kabul ediyoruz, bu yüzden sürdürülebilir araziye sahip olmak önceliğimiz.

%100
Organik Tarım

Kalite
Ambalajlama

Yüksek
Kalite

01

Organik
Tarım

02

Kalite
Kontrol

03

Gelişmiş
Teknoloji

Ürünler

Nimeks olarak ürünleri en yüksek kalite standartlarını karşılayacak şekilde özenle seçiyoruz.

ORGANİK TARIM

Nimeks ham maddelerini sadece kendi alanında değil 2500’den fazla kontratlı organik proje alanlarında 900’den fazla çiftçi ile üretir.

DÜNYADA NİMEKS

Fabrika
3

Fabrika

Ürün
49

Ürün

Ülke
40

Ülke

HABERLER

BIOFACH 2022

BIOFACH 2022

BIOFACH 2022 Summer Edition 26 - 29 Temmuz 2022 Nürnberg, Germany

Kuru kayısının yolculuğu Dünya’nın en kaliteli kayısısının üretildiği Malatya’dan başlar. Malatya, dünyanın kayısı üretiminin yüzde 65’ini gerçekleştirmektedir.

Özenle seçilmiş taze kayısılar, güneşte kurutulup, fabrikamızda kalibre edilip, özel işlemlerden geçirilir. Bütün, küp kesilmiş ve ezme formları mevcuttur.

Lezzetli üzümlerimiz, Türkiye’nin Kuzey Ege Bölgesi’ndeki bağlarda yetiştirilir. Özenle işlediğimiz üzümlerimiz, çift yıkama yapılır ve lazerden geçirilir. Sultana üzümler en açık rengiyle no 10’dan en koyu renk olan no 8’e kadar mevcuttur. No:9 koyu ve açık renklerin karışımı şeklinde sunulur.

Aynı zamanda Tompson üzüm olarak adlandırılan bandırılmamış üzümlerimiz de mevcuttur.

Lezzetli fındıklarımız, Karadeniz Bölgesi’nin en verimli topraklarında yetişir. Ülkemiz dünya fındık üretiminde yüzde 65 oranıyla liderdir. Çiğ, Kavrulmuş, Beyazlatılmış, Dilinmiş ve Kıyılmış ile un ve püre gibi tüm formlarıyla mevcuttur.

Besleyici incirlerimiz Türkiye’nin Ege Bölgesi’nden gelmektedir. İzmir inciri olarak bilinen incirlerimiz, sadece Aydın’da yetişen ve lezzetiyle tadını özel kılan bir türdür. Kuru incirler, en yüksek kalite standartlarında üretilir, tecrübeli ekibimiz tarafından özenle şekil verilip son haline getirilerek paketlenir.

Lerida, Pulled, Protoben,Garland ve Bağlama olarak şekil verilip paketlenebilir. Aynı zamanda Bütün, Küp kesilmiş ve ezme formlarında da bulunur.